Samblapalli kasulikkus

 
Aeg ajalt on loomapoodide akvaariumites näha rohelisi pallikesi. Need on marimo samblapallid. Nime järgi võib oletada, et nad on samblast kuid tegelikult koosnevad vetikast. Samblapallid võiksid olla igas akvaariumis. Selleks on mitmeid põhjuseid.
 

Samblapallide eest pole vaja palju hoolt kanda, lihtsalt paned akvaariumisse ja ongi korras. Nad on väga vastupidavad, ka näiteks pH muutustele. Nad suudavad kasvada isegi soolases vees. Pallikesed mõistagi ei vaja kinnitamist ega istutamist, nagu enamus taimed. Üldjuhul ei teki surevaid osi ja nad on kogu aeg rohelised.Erineva kirjanduse põhjal aitab see pidurdada teiste vetikate kasvu. Muidugi aitab taimede lisamine vähendada toitaineid vees, mis vähendab vetikatele jäävat toitu, aga kui ikka on ülemäära palju toitaineid vees, siis ainult taimede ja samblapallide lisamine ka ei aita. Tuleb ikka likvideerida vetikat tekitav põhjus, mitte ainult tegeleda tagajärgedega. Vetikat tekitav põhjus jääb nii ikka alles ja probleemist lahti ei saa.

Nagu ka kõik teised taimed, vabastab ka samblapall fotosünteesi käigus hapnikku. See kogus pole küll eriti suur, kuid kasulik on see ikka. Lisaks aitab ka säilitada kasulikke baktereid ja absorbeerib saasteaineid.

Samblapall on veeelukate, eriti krevettide lemmik, sest kogub toiduosakesi ja muud sodi enda külge. Ka kaladele meeldib akvaariumis pallikesi ringi veeretada.

Samblapall tahab jahedamaid temperatuure ja ei taha väga tugevat valgust. Kasvavad väga aeglaselt, aastas umbes 5mm, ja ei paljune.

Lisa kommentaar

Sinu andmeid ei avalikustata.