Mullid ei sobi kaladele

Kõik on kindlasti näinud mõnda filmi või pilti, kus kuldkala on mulli sees. See võib tunduda täiesti normaalne, kuid nii see ei ole.  Kahjuks leidub ka tänapäeval inimesi, kes kasvatavad kalu mulli sees, kuigi on olemas arenenud tehnoloogiaga akvaariumid.  Kalad pole mõeldud mulli sisse ning selleks on mitmeid põhjuseid:

1️. Mull on (kuld)kala jaoks liiga väike. Kalal pole ruumi ujuda ning samuti ei saa sinna piisavalt peidukohti teha. Näiteks esimene kuldkala vajab umbes 150 liitrit vett ning iga järgnev lisaks 50 liitrit vett. Seega 10 liitrit mull pole kindlasti sobiv.

2. Mulli on raske filtrit ja muud vajalikku varustust mahutada. Filtri puudumine tavaliselt tähendab seda, et vees pole kalade jaoks piisavalt õhku ja mustus lendab ringi.

3️. Mulli väikese suuruse tõttu on küttekeha sinna raske paigutada ja pea võimatu ühtlast temperatuuri hoida vee vähesuse tõttu, kui just ülekuumenenud akvaariumit ei taha. Enamik akvaariumis peetavaid kalasid on troopilised ning vajavad kvaliteetseks eluks toatempetatuurist soojemat vett, nagu betta.

4️. Mulli kumer sein mõjub kalade psüühikale halvasti, sest moonutab ja hägustab pilti. See on sama kui panna terve silmanägemisega inimesele pluss klaasidega prillid ette. See pole just meeldiv.

Mida sa ise tunneksid kui päevast päeva peaksid olema pisikeses palavas kambris ilma hügieenitarvete ja pluss klaasidega? Ilmselt mitte just hästi ning kaua sellistes tingimustes vastu ei peaks. Seega ära tee seda ka kaladele.

Kui ostate lemmiklooma, ükskõik millise, on teie kohustus veenduda, et ta saab teilt parima kodu. Loomad ei ole mänguasjad – nad on elusolendid ja neid tuleb austada ja õigesti kohelda. See käib ka kalade kohta. Kui hoiate kala mullis, tehke õigesti ja ostke õige akvaarium!

Lisa kommentaar

Sinu andmeid ei avalikustata.