Miks on juurikad kasulikud akvaariumis?

Juurikad pole ainult sisustuselement akvaariumis, vaid on ka peidukoht kaladele suuremate ja agressiivsemate akvaariumikaaslaste eest. Muidugi saab juurikate ja taimedega luua lõputu arvuna paistvaid kompositsioone, mis näevad välja kui kalade naturaalne elukeskkond metsikus looduses. Nii saad luua kordumatu akvaariumi, mida kellelgi teisel ei ole. Aga miks ikka võiks kasutada juurikaid akvaariumi sisustamisel?

Kõige lihtsam põhjus on see, et juurikad loovad ja säilitavad loodusliku elukeskkonna akvaariumis. Nagu ka filter ja põhjapinnas akvaariumis, aitavad ka juurikad ja kännud kasvatada heade bakterite hulka. Head bakterid on olulised, kuna aitavad jääkaineid lagundada vähem kahjulikeks ühenditeks. Juurikad aitavad kindlustada, et su akvaariumis on alati häid baktereid.

Juurikad aitavad tugevdada ka kalade immuunsüsteemi. Juurikad sisaldavad tanniini, mis aeglaselt läheb akvaariumi vette. Tanniin muudab ka akvaariumivee pruunikamaks. Nad loovad ka kergelt happelise keskkonna, mis aitab viiruseid ja haigust põhjustavaid baktereid eemal hoida.

Juurikad aitavad ka madalamaks muuta akvaariumi vee pH-d. Paljud kalad vajavad täisväärtuslikuks eluks pisut happelist vett ja juurikad on hea viis, kuidas luua neile sobiv elukeskkond. Enam ei pea pidevalt võitlema aluselise veega ega filtrisse panema (spetsiaalset) turvast.

Nagu juba öeldud, siis juurikad aitavad luua vabas looduses olevad elutingimused, sest juurikaid leidub igas järves, jões, rabas. Kalad saavad neid kasutada peidukohtadena, paljunemisel aga ka toiduks. Näiteks põhjakoristajad plekod ja ancistrused, kes kuuluvad sägaliste (catfish) sugukonda, vajavad söögiks puukiudu, et seedimist korras hoida. Nad söövad puud nii vähe, et see jääb silmalegi märkamatuks.

Kõik juurikad ei ole samasugused, olgu nad poest ostetud või loodusest korjatud. Alati peab eelnevalt veenduma, et valitud juurikas on akvaariumile ohutu. Enne akvaariumisse pistmist tuleb juurikas steriliseerida. Selles kõigest täpsemast saad lugeda siit.

Lisa kommentaar

Sinu andmeid ei avalikustata.