Miks ei tohi elus kala kätte võtta?

kalad akvaariumis ja inimese käsi

 
Vahel olen internetis näinud pilte, kus inimesed võtavad oma kala pildistamiseks kätte ja veest välja. Tegelikult ei tohiks elus kala kätte võtta ning selleks on mitmeid mõjuvaid põhjuseid.
 
  1. Kalad on kõigusoojased ehk nende kehatemperatuur sõltub ümbritsevast keskkonnast. Kui inimese kehatemperatuur jääb umbes 36 kraadi juurde, siis kaladel sõltub see neid ümbritsevast veetemperatuurist. Akvaariumis, kus on 22 kraadi, jääb kalade kehatemperatuur umbes sinna juurde. Mõeldes, et 36 kraadi ja 22 kraadi vahe on 14 kraadi, siis see on päris suur. Kala kätte võttes tundub sinu käsi talle põletav. Eriti kui võtad ümbert kinni. Sellega kahjustad kala ning tekitad talle stressi. Teadagi kui kala on stressis, siis on probleemid/haigused kerged tulema.
  2. Kala elukeskkonnaks on vesi. Ilma veeta ei saa ta elada. Miks peaks kala üldse kätte ja veest välja võtma❔ Ei peagi. Selleks pole mingit põhjust, kui kala on elus.
Kui tõesti mõne inimese põhjendus on, et tahtsin pilti teha, siis kaladest saab edukalt pilti teha, kui ta on akvaariumis ehk talle sobivas elukeskkonnas. Varu ainult kannatust ja nii saad palju ilusama pildi kui veest väljas ja käes. Alati on võimalus kala ka filmida.
 
On olemas ka kalu, kes tulevad ise sinu käe juurde, hakkavad sinu vastu hõõruma ja tahavad uudistada. Sellisel juhul toimeta rahulikult edasi käsi akvaariumis, aga ära ise võta kaladelt ümbert kinni.

Lisa kommentaar

Sinu andmeid ei avalikustata.