Kuldkala

Kuldkalu on akvaariumis peetud kauem kui mis tahes teist liiki. Seetõttu on aretatud palju erineva suuruse ja värviga kuldkala vorme. Neid armastatakse oma lehvivate sabade ja teistest erineva kehakuju pärast.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et kuldkalad on külmaveekalad. Külmaveeakvaarium ei vaja soojendamist ning suvel tuleb jälgida, et temperatuur vees ei läheks liiga kõrgeks. Kõrge temperatuuri korral tuleb jahutada näiteks spetsiaalse ventilaatori või muude vahenditega. Temperatuur akvaariumis peaks jääma 16-23 kraadi vahele. Ühte õiget temperatuuri on raske öelda, sest iga aretatud kuldkala vorm tahab erinevat temperatuuri.

Kuldkala vajab suurt akvaariumi, mis on neljakandiline mitte mull. Kalad ei käi mulli sisse sealhulgas ka kuldkala. Üks kuldkala vajab umbes 75l vett. Kui on plaanis võtta rohkem kui üks kuldkala, siis lisage iga järgneva kala kohta veel 40l vett. Näiteks kui võtate 3 kuldkala, siis akvaarium peaks olema umbes 155l. Lisaks sellele tuleb iganädalaselt umbes 20% vett vahetada.

Kuldkala akvaariumis peab olema korralik filter. Lähtuma peaks reeglist, mille põhjal käib akvaariumi vesi filtrist läbi 8-10 korda tunnis. Isegi kui akvaarium on piisavalt suur, siis kuldkalade akvaarium saastub väga kiiresti, kuna nad söövad ja toodavad jäätmeid palju.

Kuldkaladel ei ole kõhtu, seega neil ei teki kunagi täiskõhutunnet. Neid tuleks toita mitu korda päevas väikeste portsudega. Söögiks tuleb anda spetsiaalset kuldkala toitu. Hea meelega söövad ka akvaariumitaimi. Kuldkala toit sisaldab vähem valke ja rohkem süsivesikuid kui teised kalatoidud.

Elavad keskmiselt 10 aastat, hea hoolitsemise korral ka kauem. Võivad kasvada kuni 40 cm pikkuseks.

Lisa kommentaar

Sinu andmeid ei avalikustata.