Kas oled märganud, et just ühes kohas akvaariumis on taimed kahjustunud?

akvaarium taimede ja kaladega
Kas oled märganud, et just ühes kohas akvaariumis on taimed kahjustunud? Ülejäänud akvaariumis on taimed ilusad, aga just ühes kohas paistavad taimed silma kollakate või pruunide leheäärtega kuni taim seal sootuks ära kaob või siis mingi aeg nagu läheb jälle ilusamaks, aga varsti uuesti hakkab justkui surema ja hääbuma. Taim nagu elaks, aga nagu ei ela ka.
 
Kui on nii, siis mõtle nüüd hoolega kuhu ja kuidas sa akvaariumisse väetiseid lisad. Ehk just võib-olla see üks nurk on koht, kuhu sa väetisi lisad. Võib tekkida küsimus, et mis on pistmist taimedel ja väetise lisamisel. Väetis teeb taimedele ainult head või kas on ikka nii?!
 
Väetis on ju tegelikult kontsentreeritud aine/vedelik, mis sisaldab vajalikke toitaineid kasvuks. Ühesõnaga võib olla mõne jaoks liiga kange kui lehtede lähedale satub ehk see võib lehti kõrvetada. Väetist otse vette valades jõuab see kõrvetada taimi enne kui seguneb ilusti ülejäänud veega. Siinkohal ei aita muu kui väetist eelnevalt lahjendada anumas (akvaariumi)veega. See kui suure koguse veega on vaja eelnevalt lahjendada sõltub sinu taimedest ja väetisest.
 
NB! Ühtegi väetist ei tohiks otse vette lisada, sest kui sel hetkel ujub kala läbi kohast, kuhu sa valad, saab ka tema kõrvetada ning tagajärjed võivad kurvad olla.
 
Antud jutt kehtib ainult juhul kui akvaariumitaimed on igati terved ja ilusad ning kõik eeldused soodsaks kasvuks on loodud kogu akvaariumis.

2 kommentaari

Lisa kommentaar

Sinu andmeid ei avalikustata.